6 találat a(z) év cimkére
2022-ben ki nem vett szabadságok Kérdés
Milyen szabályok mentén adható ki és vonható vissza a szabadság? Cikk
A szabadság kiadásának szigorú szabályai vannak, melyektől az eltérés szűk körben lehetséges csupán. Érdemes tehát a közkeletű félreértéseket tisztázni. A munkaerőhiány okán pedig sor kerülhet arra a nem szerencsés helyzetre is, hogy a munkáltató egy már kiadott szabadságot visszavonjon. Cikkünkben a szabadság kiadásának és visszavonásának szabályait ismertetjük.
Sikerdíj kifizetése Kérdés
Alanyi áfamentesség választása Kérdés
Alanyi áfamentesség választásánál 2019-re vonatkozóan az átmeneti szabályok szerint, ha 2018. december 31-éig terjedő időszakban a vállalkozás ugyan elérte és/vagy meghaladta a 8 millió forint adóalapba számított bevételt, de nem érte el a jövő évre (2019-re) érvényes 12 millió forintot, akkor ismételten választhatja 2019-re is az alanyi adómentességet. A 2019. 01. 01-jétől hatályos áfatörvény kiegészül egy új, paragrafussal, ami ezt mondja: “324. § (2) Az (1) bekezdésben foglalt feltételek fennállása esetén az adóalany az alanyi adómentességet 2019. naptári évre abban az esetben is választhatja, ha a 191. § (3) bekezdésében rögzített időtartam még nem telt el.” Kérdésem: Ha vállalkozás 2017-ben átlépte az alanyi mentes határt, 2018-ban nem érte el és előreláthatólag 2019-ben sem fogja, az alanyi áfamentesség választásánál a 2017-re vonatkozóan is vizsgálnom kell a 12 millió forintos határ átlépést, vagy csak 2018 és 2019-re?
Tárgy naptári év fogalma az áfa alanyi mentességnél Kérdés
Az áfatörvény az alanyi adómentesség választhatóságára a következőképp rendelkezik: "188. § (1) Alanyi adómentesség abban az esetben választható, ha az adóalany 2. § a) pontja szerinti összes termékértékesítése, szolgáltatásnyújtása fejében megtérített vagy megtérítendő ellenértéknek - forintban kifejezett és éves szinten göngyölített - összege a) sem a tárgy naptári évet megelőző naptári évben ténylegesen, b) sem a tárgy naptári évben ésszerűen várhatóan, illetőleg ténylegesen nem haladja meg a (2) bekezdésben meghatározott felső értékhatárt." A kérdésem: mit kell érteni tárgy naptári éven? Még konkrétabban: ha 2019-re áfa alanyi mentességet szeretnénk választani, akkor - 2018. és 2019-et kell megvizsgálni (azaz a tárgy naptári év = 2019), - 2017. és 2018-at kell megnézni (azaz a tárgy naptári év = 2018). Önök szerint melyik értelmezés a helyes?
Nyugdíjhoz így vásárolhat szolgálati időt Cikk
Előfordul, hogy valakinek hiányzik egy időszak a szolgálati idejéből, illetve egyáltalán nem biztosított, de idős korában szeretne nyugdíjat kapni. Összeszedtük, mikor lehet utólag és előre szolgálati időt vásárolni.