1058 találat a(z) kft. cimkére
Felújítás barátokkal Kérdés
Kft. ingatlan értékesítésének áfavonzata Kérdés
Beruházás bérelt ingatlanon Kérdés
Kereskedelmi különadó 109/2020 (IV. 14.) kormányrendelet Kérdés
Túlfizetésről kiállított számla Kérdés
Kft. magánszemélytől ingatlant bérel Kérdés
Magánszemélytől vásárolt használt teherautó értékesítése Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy kft. két évvel ezelőtt egy magánszemélytől vásárolt egy kisteherautót. Sajnos a folyamatos műszaki meghibásodások miatt gyakorlatilag egyáltalán nem tudta szolgálni a vállalkozás érdekeit, ezért most eladni szeretnék. Kérdés, hogy ha semmilyen költséget nem számolt el a vállalkozás a teherautóval kapcsolatban, akkor is áfaköteles-e az értékesítés? Válaszát előre is köszönöm!
Tagi jogviszonyos fodrász Kérdés
Tisztelt szakértő! Kft. tulajdonosa, tagi jogviszony után fizeti a járulékot, március 11. óta nem nyitott ki. Áprilisra is a bérminimum után kell járulékot fizetnie?
Járulékfizetési kötelezettség keletkezése saját kft.-ben csökkentett munkaidő miatt Kérdés
Kft. résztulajdonos ügyvezetője jelenleg heti 40 órás munkaviszonyban van. Nem vesz fel jövedelmet a kft.-ben. Ezért nincs járulékfizetési kötelezettsége. A munkahelyén azonban a vészhelyzet miatt 4 órásra csökkentik a munkaidejét. A jövedelme így is jóval meghaladja havi szinten a minimálbért. Keletkezik-e erre az időre járulékfizetési kötelezettsége a kft.-ben?
Ügyvezető jogállása Kérdés
Tisztelt Szakértő! Segítségét szeretném kérni a következő szakmai kérdés megoldásához. Két kft.-nek ugyanaz a magánszemély az ügyvezetője. Mindkét kft.-ben tag is. A jelenlegi kialakult helyzetben megoldásként alkalmazható-e, hogy az egyik kft.-ben, ahol munkaviszony keretében látja el a feladatait fizetés nélküli szabadságra megy, mert semmi munkavégzés nincs sajnos. A másik kft.-ben, ahol eddig megbízásos jogviszonyban látta el a feladatokat, módosítják a társasági szerződést, ahol rögzítik, hogy ebben a kft.-ben is munkaviszonyban fogja ellátni a feladatokat mondjuk napi 2 órában, és 2 órás munkavégzés után fizeti meg a járulékokat. Abban a kft.-ben, ahol fizetés nélküli szabadságra megy, ott meg kell-e fizetni a egészségügyi szolgáltatási járulékot az ügyvezető után? Alkalmazható-e ez az eljárás, hogy minkét kft-ben munkaviszonyos lesz és nem kell megfizetni a minimálbér után a járulékokat egyik cégben sem? Válaszukat nagyon szépen köszönöm!
Ügyvezető felvett és fel nem vett bére Kérdés
Tisztelt Szakértő! A kft. ügyvezetője (aki 50%-ban tulajdonos is) napi 8 órás munkaviszonyban van foglalkoztatva, bruttó 350 eft munkabéren. A kft. nehéz pénzügyi helyzete miatt az ügyvezetőnek csak 150 eft után lenne ténylegesen kifizetve 4 hónapon keresztül a munkabére és ha a kft. pénzügyi helyzete rendeződik, akkor az elmaradt 4-szer 200 ezer forint összeg szeptembertől kerülne részére kifizetésre. Kérdéseink ezzel kapcsolatban: 1. Mivel a munkaszerződése nem módosul és továbbra is napi 8 órában van foglalkoztatva, számfejteni a 350 eft összeget kell részére, de a 08-as bevallásban csak a 150 eft ténylegesen kifizetésre kerülő összeg után kell a járulékokat bevallani? 2. Ha a kft. pénzügyi helyzete nem állna helyre a későbbiekben, akkor lemondhat-e a 4*200 eft ki nem fizetett összegről egy nyilatkozattal és ez alapján ez az összeg egyéb bevételként kerülne lekönyvelésre és járulékokat sem kellene megfizetni utána ? 3. Ha lemondani nem lehetne erről a munkabér részről (annak ellenére, hogy ő 50%-ban tulajdonos is), akkor erre a munkabér követelésre van-e elévülési idő? Válaszukat köszönöm.
Adománygyűjtés Kérdés
Egy kft weboldalán adománygyűjtést hirdet meg. A weboldalra magánszemélyek online fizetéssel elutalják az általuk felajánlott összeget. Az így összegyűlt összeget a kft. tovább utalja egy alapítvány részére adomány jogcímen. Kérdésem, hogy a kft. szervezhet-e ilyen adománygyűjtést? Amennyiben igen, akkor milyen bizonylat-, vagy egyéb igazoláskiállítási kötelezettsége van az adományozó magánszemélyek felé? Felmerül-e a kft.-nél adófizetési kötelezettség a hozzá adományként befolyt összegekkel kapcsolatban? Illetve ráfordításként elszámolhatja-e a tovább utalt (általa összegyűjtött) adomány összegét? Köszönöm válaszát.
Járulék megfizetése Kérdés
Tisztelt Szakértők! Adott X Kft., melyben a tulajdonos az ügyvezető is. A feladatát munkaviszonyban látja el. A vírushelyzetre tekintettel csökkentené a munkaidejét és igénybe venné a támogatást. Azonban az említett kft.-n kívül még rendelkezik néhány kft.-vel, melyeknek tulajdonosa és ügyvezetője is egyben. Ezekben megbízási jogviszonyban látja el a feladatot. Ha lecsökken a munkaviszonyban a napi óraszáma, a többi cég valamelyikében nem kell a kieső időre megfizetnie a járulékokat társas vállalkozóként? Válaszukat előre is köszönöm!
Katás vállalkozó gépkocsi használata Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy kft. áfaalany tanácsadói projektmunkára alkalmaz katás vállalkozót (vállalkozókat). A vállalkozók közül van főállású katás, és nem főállású katás vállalkozó is. A projektek országosak, változó időszakosak (heti 1 max. 2 nap). A kisadózó vállalkozók saját gépjárművüket kb. 50–100 km-es körzetben hajlandók használni. A kft. a jól kialakult munkakapcsolatra tekintettel ragaszkodik a kisadózó vállalkozókhoz 100 km-en túli munkákra is, van lehetősége kishaszongépjárművet biztosítani részükre, illetve olyan munkák esetében, ahol regisztrált rendszámú gépjárművek léphetnek be telephelyekre. A tehergépjárműveket minden esetben a kft. üzemelteti és tartja fent, és útiköltséget számláz ki a megbízók felé. Kérdésem az, hogy a 2012. évi CXLVII. törvény 14. § 3. pontjának e) bekezdése szerint a katás vállalkozók használhatják-e a tevékenység végzéséhez a kft. tulajdonában lévő kishaszongépjárművet? Ha igen, akkor ez az egy eszköz – a kft. más eszközt nem biztosít a katás vállalkozóknak – kimeríti-e az e) pontban leírtak fogalmát (eszközöket, anyagokat)? Kft. levonásba helyezheti-e az üzemanyag áfáját? Válaszukat előre is köszönöm!
Internetes adománygyűjtés Kérdés
Tisztelt Szakértő! Internetes adománygyűjtésbe szeretne kezdeni egy kft., amely speciális weboldal-fejlesztéssel foglalkozik. Az adományért cserébe a weboldal tartalmához ingyenes hozzáférhet az adományozó. Az adomány összege 5–100 000 forintig lehetséges. Kérdésünk, hogy milyen bejelentési/dokumentálási feladatokra van szükség a gyűjtés elkezdéséhez, illetve a kft.-nek – aki az adományt kapja – milyen adófizetési kötelezettsége van a kapott összegek után. Az adományozó lehet cég vagy magánszemély is, nekik van-e bármi adófizetési/bevallási kötelezettségük?