5654 találat a(z) belföld-rss cimkére
Versenyfelügyeleti eljárás: országszerte rögzíthették egyes üdítőitalok árait
Cikk
A Gazdasági Versenyhivatal (GVH) alapos gyanúja szerint a lengyel Maspex-csoport magyarországi üdítőgyártó leányvállalata valószínűleg több viszonteladó partnerével, így nagy élelmiszerláncokkal – többek között az Aldival, a CBA-val, egyes COOP partnerekkel és a Tescoval – együttműködve rögzítette egyes termékeinek minimális fogyasztói árait. A megállapodás résztvevői így kiiktathatták az árversenyt, mesterségesen magas árszintet kialakítva. A nemzeti versenyhatóság az elmúlt napokban országszerte tartott összehangolt rajtaütéseket az üdítőgyártó és forgalmazó cég, illetve az üzletláncok telephelyein – írja honlapján a GVH.
21,2 millió forint lakáshitelre volt elég a márciusi átlagbér
Cikk
A KSH adatai alapján a kedvezmények nélküli átlagbér 384 300 forint volt 2023. márciusában. Ez 16,6 százalékkal magasabb, mint az egy évvel korábbi érték. Önmagában ez szép növekedés, de a márciusi 25,2 százalékos inflációhoz képest már elmaradás, vagyis a bérek vásárlóereje csökkent. De vajon kevesebb hitelt is kapunk a fizetésünkre, mint korábban? – teszi fel a kérdést elemzésében a Bankmonitor.hu.
KSH: 4 millió 710 ezer fő volt a foglalkoztatottak száma
Cikk
2023 áprilisában a 15–74 éves foglalkoztatottak átlagos létszáma 4 millió 710 ezer fő volt, 29 ezerrel több, mint egy éve – tette közzé honlapján a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).
Elérkezett az idő – Heti PénzPiac – 2023. 21. hét
Cikk
A Global Tax-Office Kft. heti pénzpiaci összefoglalója az elmúlt hét fontosabb pénzpiaci és gazdasági eseményeit tartalmazza, melyek hatással lehetnek a hazai vállalkozások életére.
K&H: a dolgozó huszonévesek 73 százaléka bízik a magasabb bérben
Cikk
Nőtt a fizetésemelésre számító dolgozó fiatalok aránya az elmúlt egy évben – derül ki a K&H ifjúsági indexből. A reprezentatív kutatás eredményei szerint az idei első negyedévben az állásban lévő 19-29 évesek 73 százaléka számít béremelésre, szemben az egy évvel korábbi 66 százalékkal. A fiatalok 14 százaléka az inflációt meghaladó, 59 százalékuk annál kisebb mértékű béremeléssel kalkulál, 22 százalékuk nem vár változást.
Nem lesz évközi nyugdíjemelés, legkorábban a novemberi korrekcióval nőhet az idősek ellátása
Cikk
Hiába kérték az idősek képviselői évközi emelést az Orbán-kormánytól, az államháztartásért felelős államtitkár szerint a Központi Statisztikai Hivatal adatai nem indokolják ezt – írja a nepszava.hu.
Belső visszaélés-bejelentési rendszert hozhat létre a munkáltató az éjjel kihirdetett törvény értelmében
Cikk
Két törvény, három rendelet és tizennégy határozat jelent meg az éjjel, köztük a panaszokról, a közérdekű bejelentésekről, valamint a visszaélések bejelentésével összefüggő szabályokról szóló a 2023. évi XXV. törvény, mely a foglalkoztatók számára belső visszaélés-bejelentési rendszer létrehozását teszi lehetővé.
Vegyesen változott a forint árfolyama reggelre
Cikk
Vegyesen mozgott a forint a vezető devizákkal szemben péntek reggel a csütörtök esti szintekkel összevetve – közölte az MTI.
Csökkent a születések, a halálozások és a házasságkötések száma
Cikk
Az előzetes adatok szerint 2023 áprilisában 6352 gyermek született, és 10 096 fő halt meg – közölte honlapján a KSH. 2022 áprilisához képest a születések száma 2,7, a halálozásoké 10, a házasságkötéseké pedig 31 százalékkal csökkent.
Átlagosan 18 százalékkal magasabb órabérre számíthatnak a diákmunkások az idei nyári szezonban
Cikk
Május utolsó hetére az érintett cégek többsége már meghirdette, mely pozíciókra keres diákmunkásokat az idei nyári szezonban. Az ELTE-Trenkwalder Iskolaszövetkezet adatai szerint a munkáltatók mezőgazdasági idénymunkára átlagosan 1400 forintos órabért kínálnak, míg gyártási, logisztikai, vendéglátási és kereskedelmi feladatok ellátása során 1600-1750 forint közötti órabérre számíthatnak a jelentkezők. Kétezer forintot elérő órabérre főként azok a diákok számíthatnak, akiket üzleti kiszolgáló központokban, call centerekben vagy IT-területen alkalmaznak.
Vakációzik a NAV?
Cikk
A bíróságok nyári és karácsonyi törvénykezési szünetéhez hasonló, a hivatali, közigazgatási eljárásokra vonatkozó igazgatási szünetet szabályozó törvényt fogadott el az Országgyűlés. A törvény célja, hogy az egyes állami és önkormányzati szervek nyári és karácsonyi szünetet tarthassanak, mégpedig anélkül, hogy ehhez a jövőben törvényi szintű szabályozásra legyen szükség. A törvény ugyanis megadja az igazgatási szünet fő kereteit és felhatalmazza a kormányt, hogy a jövőben rendelettel is elrendelhessen igazgatási szünetet. Két fontos kérdés azonban felmerül – hívta fel a figyelmet a Niveus Consulting Group.
Fogyasztói kölcsönszerződés kikötésének tisztességtelensége: az EUB eljárása után döntött a Kúria
Cikk
A Kúria az Európai Unió Bírósága C-705/21. számú előzetes döntéshozatali eljárásban hozott ítéletét követően hozott határozatot fogyasztói kölcsönszerződés érvénytelensége tárgyában a Gfv.VI.30.206/2023. számú ügyben – írja honlapján a Kúria.
Péntektől tovább emelkednek a hazai üzemanyagárak
Cikk
Emelkednek a hazai üzemanyagárak május 26-ától – írja a holtankoljak.hu.
6,9 százalékkal csökkent a reálkereset a tavalyihoz képest
Cikk
A reálkereset 6,9 százalékkal csökkent, a fogyasztói árak előző év azonos időszakához mért, 25,2 százalékos kiemelkedő növekedése mellett – jelentette szerdán a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).
Online Számla: szeptemberig lehet felkészülni, ezeket kell átgondolni
Cikk
Az Online Számla rendszer fennállása óta megszokhattuk, hogy a NAV időről-időre kisebb-nagyobb változásokat eszközöl a platformon. Legutóbb ez év januárjában egy a társaságok tömegét érintő változást jelentett be az adóhatóság, melynek élesítését május 15-ére tervezte. Azonban a NAV híre szerint a változás élesítését szeptember 18-ára halasztották. Ez azt jelenti, hogy a cégeknek, amelyek nem készültek fel a módosító és sztornó számlákkal kapcsolatos változásra, közel négy hónapnyi idő áll rendelkezésükre a felkészüléshez – írja blogbejegyzésében Budai Mátyás, az RSM szakértője az rsm.hu-n.